Manufacturer of a wide range of products which include 12 in 1 vegetable slicers chopper and cutter, food dicer in jammu, 7 blade nicer dicer, 5 blade nicer dicer, 2 blade nicer dicer and nicer dicer 4 in one.




₹ 200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Blade Material | SS |
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Kitchen |
| Electric | non-electric |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Color | Green |
| Packaging Type | box |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Plastic |
| Brand |
|
| Model Number |
|
| Model Name |
|
| Capacity |
|
| Electric |
|
| Color |
|
| Body Material |
|
| Blade Material |
|






₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Type | 12 in 1 |
| Dishwasher Safe | yes |
| Country of Origin | Made in India |
| colour | green |
| material | pet |



₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | Able |
| Color | Green |
| Cutting Method | Slice |
| Material | Abs plastic |
| Electric | NO |
| Design | SQUIR |
| Blade Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | Able |
| Color | Green |
| Material | Abs plastic |
| Model Name/Number | A/8 |
| Electric | NO |
| Design | SQUIRE |
| Blade Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | Able |
| Material | SS & PLASTIC |
| Color | Green |
| Cutting Method | Slice |
| Model Name/Number | able |
| Electric | NO |
| Design | SQUIRE |
| Blade Material | SS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | ABLE |
| Color | multi colour |
| Cutting Method | Slice |
| Material | PLASTIC |
| Model Name/Number | A/7 |
| Portable | YES |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Chopping |
| Brand | ABLE |
| Packaging Type | Box |
| Blade Material | SS |
| Body Material | Plastic |
| Features | 2 In 1 |



₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | Green |
| Electric | non-electric |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Packaging Type | box |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Plastic |
| Brand |
|
| Model Number |
|
| Model Name |
|
| Capacity |
|
| Electric |
|
| Color |
|
| Body Material |
|
| Blade Material |
|





₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Type | 7 in 1 |
| Dishwasher Safe | yes |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 42 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Type | 7 in 1 |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 205 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | Able |
| Color | Green |
| Cutting Method | Slice |
| Material | Abs plastic |
| Model Name/Number | A/9 |
| Electric | NO |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | YES |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 37 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 360 Piece |
| Type | 2 in 1 |
| Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| Warranty | NO |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 360 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Household |
| Electric | non-electric |
| Design | squire |
| Blade Material | ss |
| Color | MULTI COLOR |
| Packaging Type | box |
| Brand | ABLE |
| Grade | SS302 |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Usage/Application | for home |
| Brand | able |
| Material | Plastic |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price



Sanjay Patel (Proprietor)
Able Kitchenware
Ground, Survey No.253, Plot No.65, Maruti Estate, 80 Feet Road, Kothariya Solvant, Sardar Patra, Rajkot - 360002, Gujarat, India














