Providing you the best range of hand pipe potato cutter with chopper, big onion chopper, kitchen onion chopper, 2 in 1 chilly cutter, ms chilly cutter and 2 in 1 multi veg cutter with effective & timely delivery.



₹ 100 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | HOME |
| Brand | ABLE |
| Type | Manual |
| Material | Stainless Steel |
| Color | multicoloure |
| Shape | squire |
| Blade Material | SS |
| Voltage | non |
| Dishwasher Safe | Yes |
| I Deal In | New Only |






₹ 58 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | For Vegetable Cutter |
| Brand | ABLE |
| Color | multi color |
| Material | Plastic |
| Model Name/Number | A/27 |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Packaging Type | BOX |
| Plastic Type | ABS PLASTIC |
| Power | NO |









₹ 53 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 160 Piece |
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | able |
| Material | Plastic |
| Color | multi color |
| Electric | no |
| Design | squire model |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 42 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | For Vegetable Cutter |
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Color | MULTI COLOR |
| Dimensions | 15 x 10 x 10 cm |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Blade Material | SS |
| Body Material | Plastic |
| Set Contain | 3 Piece |









₹ 53 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Model Name/Number | 2 in 1 Chilly Cutter |
| Usage/Application | Kitchen |
| Brand | able |
| Color | multi color |
| Electric | no |
| Power Source | no |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 44 / PieceGet Latest Price
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Color | MULTI COLOR |
| Model Name/Number | A/20 |
| Electric | NO |
| Design | SQUIRE |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | YES |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 18.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 432 Piece |
| Usage/Application | Multi Veg Cutter |
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Color | Multi colour |
| Model Name/Number | A/79 |
| Electric | NO |
| Design | SQUIRE |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 33 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Brand | able |
| Material | Stainless Steel |
| Electric | no |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 12.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Brand | ABLE |
| Material | SS & PLASTIC |
| Model Name/Number | A/47 |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Plastic |
| Blade Material | SS |
| Suitable For | Apple |











₹ 53 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Brand | able |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | multi color |
| Packaging Type | BOX |
| Plastic Type | ABS |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 51 / PieceGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Chilly Cutting |
| Color | Red |
| Model Name/Number | A/19 |
| Electric | NO |
| Design | SQUIRE |
| Brand | ABLE |
| Packaging Type | Box |
| Plastic Type | ABS PLASTIC |
| Size/Dimension | 4 Inch X 7 Inch X 7 Inch |


₹ 24 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | For Vegetable And Fruit Chopper |
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Color | MULTI COLOR |
| Model Name/Number | A/23 |
| Electric | NO |
| Design | SQUIRE |
| Capacity | 0.25 L |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | Yes |



₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Usage/Application | For Vegetable Cutter |
| Brand | ABLE |
| Capacity | 1 ml |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Body Material | Plastic |
ABLE KITCHENWAER From ABS Clear Plastic for Easy & Smooth operation.Heavy Duty long Lasting Big Handle.S.S Blade With international Standard. Solid basering for sturdiness,works on smooth surface too.Sensible pusher for protection & accurate force.Fast, Safe And Easy For Chopping Onions, Chillies, Vegetables.Simply Turn The Handle Forward And Backward For Chopping.Easy To Use And Clean


₹ 24 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Color | red&yellow |
| Model Name/Number | A/22 |
| Electric | NO |
| Design | SQUIRE |
| Blade Material | SS |
| Dishwasher Safe | YES |
| Country of Origin | Made in India |
Made of best stainless steel. Long Durable and fully hygienic. Best Finishing Handy, Saves times Safe in use. Easy Cutting of various vegetables.

₹ 29.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Brand | able |
| Handle Material | ss |
| Power Source | no |
| Packaging Type | Blister |
| Country of Origin | Made in India |



Sanjay Patel (Proprietor)
Able Kitchenware
Ground, Survey No.253, Plot No.65, Maruti Estate, 80 Feet Road, Kothariya Solvant, Sardar Patra, Rajkot - 360002, Gujarat, India













