Pioneers in the industry, we offer plastic airtight container, able kit kat airtight container(1200ml and 600ml), able kit kat airtight container(1200ml), plastic storage container, airtight container with 'n' lock and able kit kat airtight container (600ml) from India.








₹ 68 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Set |
| Set Size | 2 Pieces |
| Shape | Round |
| Capacity | 1100 mL |
| Finishing | shine |
| Type | container |
| Country of Origin | Made in India |
| looc | glass |



₹ 170 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 54 Set |
| Capacity | 1200ml and 600ml |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Food Storage |
| Packaging Type | Box |
| Material | plastic |
| Brand | Able |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 47 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 160 Piece |
| Shape | Square |
| Capacity | 1200ml |
| Pattern | Plain |
| Brand | able |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| Color | Transparent |


₹ 100 / SetGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 100 gram to 500 gram |
| Shape | Square |
| Product Type | Box |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 145 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Capacity | 750ml |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Brand | able |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Home |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 37 / PieceGet Latest Price
| Shape | Square |
| Capacity | 600 ML |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Food Storage |
| Product Type | Box |
| Pattern | Plain |



₹ 70 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
| Container Type | STORAGE CONTAINER |
| Color | MULTI COLOR |
| Packaging Type | Box |
| Shape | SQUIRE |
| Brand | ABLE |
| Model Name/Number | A |
| Is It Customized | Customized |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 62 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Food Storage |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Shape | Rectangular |
| Packaging Type | plastic |
| Brand | ABLE |
| Model Name/Number | A/138 |
| Is It Customized | Non Customized |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 58 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 160 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Able |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Material | plastic |
| Country of Origin | Made in India |
| Sales Package |
|
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Shape |
|
| Width |
|
| Height |
|
| Depth |
|



₹ 48 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 180 Piece |
| Usage/Application | Food Storage |
| Packaging Type | Box |
| Capacity | 900ml |
| Brand | Able |
| Color | multicoloure |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Material | plastic |
| Packaging Size | 10 |
| Design Type | round |
| Sales Package |
|
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Shape |
|







₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Packaging Type | Box |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Dry Fruit |
| Capacity | 900ml |
| Color | Transparent |
| Brand | able |
| Base Shape | round |
| Set Contains | 2 |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Set Size | 2 Pieces |
| Shape | Square |
| Capacity | 750 mL |
| Type | non disposable |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Finishing | glocy |
| Type | container |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Shape | Round |
| Set Size | 4 Pieces |
| Capacity | 2000 mL |
| Type | non disposable |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 65 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 36 Piece |
| Capacity | 2000 ml |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Box |
| Pattern | Plain |
| Material | Plastic |
| Brand | ABLE |
| Usage/Application | Home |
| Type | Container |
| Is It Customized | Non Customized |
| Shape | round |





₹ 74 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 3000 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Round |
| Pattern | Textured |



₹ 95 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 216 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Plastic Material | Polyethylene Terephthalate (PET) |
| Color | White |
| Usage and Applications | Storage and Organization |
| Lid Type | Interlocking Lid |
| Features | Durable |




₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Capacity | 2000 mL |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Shape | Square |






₹ 68 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 128 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| looc | glass |













₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 288 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Material | Plastic |
| Type | non disposable |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Capacity | 1500 mL |
| Material | Plastic |
| Type | non disposable |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | PET |
| Type | non disposable |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Type | non disposeble |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 120 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| Type | non disposable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PET |



₹ 105 / SetGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 1100 ml |
| Pattern | Plain |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Box |



₹ 65 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 36 Set |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Color | Transparent |
| Brand | ABLE |
| Type | Container |
| Material | PLASTIC |
| Code | A/98 |
| Quantity Per Pack | 3 |
| Design Type | ROUND |



₹ 60 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Set |
| Usage/Application | FOOD |
| Container Type | Food Storage Container |
| Material | plastic |
| Shape | Rectangular |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | Carton Box |
| Brand | Able |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 69 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Usage/Application | Food |
| Color | multicoloure |
| Property | Light Weight |
| Box Capacity | 1-5 Kg |
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
| Design Type | Standard |
| Brand | Able |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 155 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 54 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Capacity | 1000 |
| Brand | able |
| Color | multicolor |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |













₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Capacity | 500 mL |
| material | pet |
| colour | traanseperent |













₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Type | container |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 48 Piece |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Usage/Application | kitchen |
| Spare Type | squire |
| Is It Transparent | yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Able |



₹ 58 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 80 Piece |
| Dimensions | 1100ml/700ml/400ml |
| Usage/Application | home |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 84 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Plastic |
| Airtight | No |
| Set Of Container | Set of 3 |
| Pattern | Printed |
| Shape | Round |



₹ 68 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| For Storing | Candy |




₹ 48 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 80 Piece |
| Material | Plastic |
| Type | Non Disposable |
| Capacity- | 1100/700/400 ml . |



₹ 165 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | for home |
| Size | 1000ml |
| Brand | able |
| Material | Plastic |
| Color | multicoloure |
| Mounting Type | Free Standing |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
Get Latest Price



Sanjay Patel (Proprietor)
Able Kitchenware
Ground, Survey No.253, Plot No.65, Maruti Estate, 80 Feet Road, Kothariya Solvant, Sardar Patra, Rajkot - 360002, Gujarat, India




































