Our product range includes a wide range of cooking oil dispenser, 99 kitchen products, kitchenware products manufacturer in rajkot, ss khal batta, gujiya maker mould and 7 ltr plastic dustbin.




₹ 32 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 240 Piece |
| Capacity | 1000ml |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Home |
| Brand | ABLE |
| Shape | Round |
| Type | Dispenser |
| Is it Transparent | No |
| Usage | To Store Oil in Bottle |






₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | Kitchenware |
| Brand | ABLE |
| Material | Plastic |
| Color | multi color |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Kitchenware |
| Brand | Able |
| Material | Plastic |
| Color | multi color |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading manufacturer and supplier of kitchenware products on 99 stors of high quility.



₹ 155 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 155 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Tool Type | Mortar & Pestle, Kalbhatta |
| Handle Material | Stainless Steel |
| It has Non Stick Coating | Yes |
| Is Dishwasher Safe | No |
| Set of | 9 |
| Is It Scratch Resistance | No |
| Is It Automatic | No |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Circular |



₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 180 Piece |
| Material | Plastic |
| Type | Gujiya Mould |
| Color | Blue |
| Shape | Oval |
| Surface Finish | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 165 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 24 Piece |
| Capacity | 7 LTR |
| Color | Brown |
| Structure | Foot Pedal |
| Usage/Application | Kitchen Accessories |
| Material | Plastic |
| Size | 300mm |
| Brand | ABLE |
| Material Grade | ABS |
| Shape | Rectangle |
| Packaging Type | Box |



₹ 35 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Type | Gujiya Mould |
| Usage/Application | Kitchen Appliances |
| Material | Plastic |
| Color | Orange |
| Packaging Type | Box |
| Product Type | Dumpling Maker |



₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Set Contains | 6 Piece |
| Material | Plastic |
| Brand | ABLE |
| Usage/Application | Home |



₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 432 Piece |
| Size | 12 Inch |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Brand | able |
| Usage/Application | Catering |
| Finish | Polished |
| Surface Finish | Polished |
| Microwave Safe | No |
| Dishwasher Safe | Yes |



₹ 140 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Set Contains | 4 Piece |
| Material | Plastic |
| Brand | ABLE |
| Usage/Application | Kitchen Accessories |
| Color | Red |
| Product Included | Scissor |






₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 35 ml |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Kitchen Accessories |
| Shape | Round |
| No. of Pieces | 3 |
| Type | Ice Cream Bowl |
| Brand | ABLE |
| Size | Regular |
| Packaging Type | Box |
| Model Number |
|
| Model Name |
|
| Capacity |
|
| Freezer Safe |
|
| Sales Package |
|




₹ 73 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 192 Piece |
| Size | 9 Inch |
| Type of Cutter | Fruit Cutter |
| Brand | ABLE |
| Handle Material | Plastic |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Red |
| Usage/Application | Kitchen Accessories |













₹ 68 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 750 mL |
| Material | PET |
| Finishing | Mat |
| Type | Kitchen |
| Shape | Square |
| Set Size | 2 Pieces |
"Keep your food fresh and secure with our 700ml Lockable Container. Featuring an airtight, leak-proof seal, this container keeps contents safe and prevents spills. Made from durable, BPA-free materials, it’s perfect for storing snacks, leftovers, or meal prep. The lockable clips ensure a tight, secure closure, while the compact size makes it easy to carry and store. Ideal for home, work, or travel, this container combines convenience, reliability, and functionality."






₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Box Capacity | 250 gms |
| Material | Plastic |
| Number Of Compartments | 3 Compartments |
| Shape | Round |
| Brand | ABLE |
| Colour | Blue |
| Set Contains | 4 pcs |
This 3 piece Multipurpose Container set is 100% Airtight Container with colorful Lid give a best look for your Kitchen
It made of BPA free high quality Plastic.Stackble.It is space saver container,it can easily stack them to save the space.
This is Airtight Container and look like clear Glass Container
The containers have easy to operate lids; ideal for dry food, pulses, spices. The airtight lids keep the contents fresh and free from moisture
Dishwasher Safe, Refridgerater/Freezer safe


₹ 47 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 360 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Type | 2 in 1 |
| Color | Silver |
| Warranty | NO |
| Dishwasher Safe | YES |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 37 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | 200 ml |
| Operation Mode | Manual |
| Brand | ABLE |
| Usage/Application | Kitchen Accessories |
| Weight | 50gm |
| Feature | Double Layered |





₹ 9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Door Thickness | 16 mm |
| Material | EPDM Rubber |
| Usage/Application | To Protect Door |
| Color | Black |
| Ideal For | Wood |
| Packaging Type | Roll |
₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 252 Piece |
| Material | Silicone |
| Usage/Application | To Freeze Ice |
| Brand | ABLE |
| Packaging Type | Box |
| Product Brand | ABLE |
| Product Color | Green |





₹ 105 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 128 Piece |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Water Proof | Yes |
| Type | Revolving |
| No Of Holes | 5 |


₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 300 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Comb |
| Finish | Glossy |
| Microwave Safe | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |




₹ 11.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1200 Piece |
| Material | Plastic |
| Handle Material | Plastic |
| Size | 12 inch |
| Bristle Material | TPE |
| Packaging Type | Packet |
| Brush Type | Mini Wire Brush |
| Brand | ABLE |
| Product Type | Cleaning Brush |
| Usage/Application | To Clean Bottles |







₹ 33 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 432 Piece |
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | All Color Available |
| Cutting Method | Slice |
| Material | pp |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 160 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Material | Stainless Steel |
| Tool Type | Mortar & Pestle |
| Set Content | 2pcs |
| Brand | ABLE |
| Operation Mode | Manual |
| Surface Finish | Polished |
No.1 weight #0.710
No.2 weight #0.810
No.3 weight #0.960
No.4 weight #1.210
No.5 weight #1.520
No.6 weight #1.720
No.7 weight #1.930



₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Size | 12 Inch |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Comb |
| Finish | Polished |
FiABLE Stainless Steel Tongs with Silicone tips are made of 304 Stainless Steel and are sturdy, anti corrosion and come with a Pull-Lock mechanism.
They are 10inch long and versatile in usage due to the soft scalloped and heat resistant silicone tips. They are perfect for indoor or outdoor use, grilling corn, flipping and picking hot food from the oven or gas stove, serving salad, cutting roast meat, or used as BBQ turners etc.
SEAMLESS ONE-PIECE DESIGN prevents any food from getting trapped in joints. They are easy to clean and DISHWASHER SAFE.
HIGH-HEAT RESISTANT up to 230C.
Tongs SHOULD NOT be used in Direct Flame for Roti or Phulka or inside Microwave.
All FiABLE products come with a promise of quality and reliability, hence offering 1 year warranty to enable worry free user experience.


₹ 22 / SetGet Latest Price
| Packaging Type | plastic pack |
| Color | Blue |
| Packaging Size | 18 |
| Material | ABS PLASTIC |
| Brand | ABLE |
| Usage/Application | FOR HOME |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 27 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 360 Piece |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Glass Holder |
| Color | Multi-colour |
| Brand | able |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 19 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 608 Piece |
| Material | Plastic |
| Cubes Per Tray | 18 Cubes |
| Usage/Application | To Make Ice |
| Color | Peach/Green |
| Packaging Type | Loose |
| Brand | ABLE |


₹ 52 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Box Capacity | 250 gms |
| Material | Plastic |
| Number of Compartments | 4 Compartment |
| Customizable | No |
| Shape | Round |
| Brand | ABLE |
| Colour | MULTICOLOR |

₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Kitchen Rack Design | Rectangular |
| Size/Dimensions | Standard |
| Finish type | Matt |
| Mount Type | Door Mount |
| Shelves | 4 |
| Usage | Home |
| Shelf Type | Floating Shelf |
| Max Wt. Capacity Per Layer | 10 Kg |
| Style | Modern |

₹ 36 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 416 Set |
| Material | ss & plastic |
| Usage/Application | Home |
| Color | multicoloure |
| Packaging Size | 6, 12 |
| Microwave Safe | Yes |
| Is It Customized | UnCustomized |
| Packaging Type | blister |
| Pack Of Cutlery | 6 |
| Cutlery Shape | round |
| Spoon Shape | Round |

₹ 26 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 320 Set |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Color | green |
| Packaging Size | 6 |
| Microwave Safe | No |
| Is It Customized | UnCustomized |
| Packaging Type | blister |
| Pack Of Cutlery | 6 |
| Disposable | no |
| Cutlery Shape | round |




₹ 114 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 96 Piece |
| Size | 7 Inch |
| Tool Type | Rolling Pins |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Usage | Sev Making |
| Operated By | Manual |



₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Size | 6 Inch |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Type | 7 in 1 |
| Dishwasher Safe | yes |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 38 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Brand | Able |
| Model Name/Number | A/40 |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | LOOSE |
| Power | NO |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1100ml |
| Machine Body Material | Pet & pp |

₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 72 Piece |
| Usage/Application | home |
| Material | ss |
| Color | Silver |
| Brand | Able |
| Design Type | round |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 23 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 600 Piece |
| Type | Manual |
| Color | multicolour |
| Brand | Able |
| Shape | ROUND |
| Packaging Type | box |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 10 / PieceGet Latest Price

₹ 12.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | PIZZA CUTTING |
| Brand | ABLE |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Red |
| Model Name/Number | A/42 |
| Country of Origin | Made in India |



Sanjay Patel (Proprietor)
Able Kitchenware
Ground, Survey No.253, Plot No.65, Maruti Estate, 80 Feet Road, Kothariya Solvant, Sardar Patra, Rajkot - 360002, Gujarat, India





































